• Slajd3.png
  • Slajd4.png
  • slajd1.png
  • Slajd2.png

Środki ochrony praw człowieka w państwach postsocjalistycznych

Środki ochrony praw człowieka w państwach postsocjalistycznych

Na początku listopada ukazała się nowa publikacja poświęcona zagadnieniu praw człowieka. Poszczególne części książki poruszają szczegółowe aspekty prawne w kontekście danego państwa postsocjalistycznego. 

 

Ze wstępu 

"Obecnie – po upływie dwóch dekad od rozpoczęcia dzieła przemian ustrojowych – wiemy już, na jakim etapie w państwach postsocjalistycznych jest realizacja przyjętych w prawie międzynarodowym idei, zasad i poszczególnych gwarancji. Wiemy też, jakie problemy wyłaniają się w związku z dążeniem do zagwarantowania poszczególnym instytucjom harmonijnego działania. Dodatkowym bodźcem w procesie dostosowywania systemów prawnych do zachodniego modelu ochrony wolności i praw jest przyjmowanie coraz szerszej grupy państw w struktury Unii Europejskiej. Co istotne, nakładanie się na siebie systemów międzynarodowego i europejskiego nie tylko wpływa na kształt przyjmowanego w państwach postsocjalistycznych systemu środków ochrony wolności i praw, ale też podnosi poziom powszechnej znajomości praw człowieka.

Wolności i prawa człowieka to filary współczesnego państwa demokratycznego. Skuteczność ich ochrony wymaga zatem permanentnej oceny. Ważnym ogniwem tego procesu jest zapoznawanie się z aktualnym stanem realizacji standardów międzynarodowych przez różnorodne środowiska państw postsocjalistycznych i możliwość wyrażenia opinii co do poprawności tego stanu. Takie jest właśnie założenie prezentowanej monografii. Mamy nadzieję, że niniejsza pozycja poszerzy Państwa wiadomości, a każdy czytelnik znajdzie w niej kilka ciekawych, interesujących go tematów"

 

Książka została wydana pod redakcją Anny Frankiewicz-Bodynek oraz Anny Pawlak

Książka dostępna w sprzedaży.


Cena: 48 zł

 

 

Używamy technologi ciasteczek aby ulepszyć działanie naszej strony i Twoje wrażenie o niej, kiedy z niej kożystasz. Ciasteczka umożliające podstawowe działanie stony, zostały już wysłane. Aby dowiedzieć się więcej o technologi ciasteczek, zobacz naszę Politykę Prywatności.

Akceptuje ciasteczka z tej strony.